درباره ما

چرا را انتخاب کنیم؟

در حال حاضر حدود ۱،۰۰۰،۰۰۰ فارغ التحصیل جویای کار وجود دارد.


آیا این افراد تجربه کاری کافی و مهارت های لازم را برای شناخت کامل توانایی های خود دارند تا به اهدافشان نزدیک شوند؟ چگونه می توانیم به آنها کمک کنیم تا شروع سریع تری داشته باشند؟ «کارامان»‌ اینگونه شروع شد؛ ما معتقدیم دانشجوها می توانند با سرعت بخشیدن به فرآیند شغلی خود در زندگی شخصیشان نیز پیشی بگیرند. دیگر نیازی نیست ۴ یا ۵ سال تحصیلی را منتظر بمانند تا به کسب تجربه های کاری فکر کنند. این فرآیند می تواند و می بایست از روز اول ورود به دانشگاه اتفاق بیفتد.


چیست؟

کارامان یک ابتکار غیرانتفاعی است. ماموریت ما کمک به دانشجویان در کسب تجربیات کاری ارزشمند برای شروع سریع تر فرآیند شغلی و کسب و کار‌ است. ما برای انجام این ماموریت دانشجویان و فارغ التحصیلان جدید را با دوره های کارآموزی، اینترنی و فرصت های داوطلبانه در سراسر ایران آشنا می کنیم. به این منظور دو برنامه تهیه دیده شده است: برنامه کارآموزی تابستانه یک برنامه فشرده از خرداد تا مهر خواهد بود. برنامه ای شدیدا رقابتی که فقط ۱۵ تا ۲۰ دانشجو را برای یک برنامهی کارآموزی تابستانه ی ۴ تا ۸ هفته ای انتخاب خواهد کرد تا در بهترین شرکت های داخلی و بین المللی در ایران کسب تجربه نمایند. سامانه کارامان یک سامانه آنلاین است ‌و در تمام طول سال فعال خواهد بود. این سامانه درگاهی مجازی و رایگان است که دانشجوها به واسطه آن موقعیت های کارآموزی را پیدا می کنند. این سامانه دسترسی به منابع شغلی ‌، راهنما و مشارکت با موسسات آموزشی تخصصی را امکان پذیر می سازد. از طریق این ابتکار ، ما ابزارهای لازم و دسترسی های ضروری به شبکه ها، منابع مهم برای یافتن مشاغل موفق را برای دانشجویان فراهم می آوریم. و به طور همزمان، به شرکت ها کمک می کنیم تا استعدادهای عالی، نیروی کار جوان و ایده های نو را پیدا کنند.


برای چه کسانی است؟

کارامان برای کمک به افرادی است که ارزش تجربیات کاری را می دانند و با علاقمندی در جستجوی چنین فرصتهای می باشند؛ همچنین برای شرکت هایی که به ارزش و فواید جذب نیروی کار جوان آگاه هستند و آمادگی این را دارند تا این استعدادها را قبل از فارغ التحصیلی پرورش دهند.